GET YOURSELF
REFRESHED

Henna

Henna jest zabiegiem polegającym na delikatnym farbowaniu włosków. Kolor ulega stopniowemu zmywaniu. Efekt utrzymuje się na rzęsach przez około 3 – 4 tygodnie. Zabiegu na rzęsy nie należy powtarzać częściej niż co miesiąc, gdyż mogą one ulec osłabieniu.

W przypadku brwi, rezultat przyciemnienia będzie mniej trwały. Zwykle najpóźniej po dwóch tygodniach trzeba wykonać zabieg ponownie, ale zdarza się, ze henna znika dużo wcześniej. Nie należy jednak przesadzać z częstotliwością wykonywania henny. Tylko w wyjątkowych sytuacjach powinno się farbować brwi w odstępie tygodnia.

Kolory

W drogeriach można zwykle kupić hennę czarną lub brązową. W gabinecie kosmetycznym możemy wybierać spośród szerszej gamy barw, mi.in grafitowej,szarej, mieszanki czerni z brązem.

Brunetkom najbardziej pasują głębokie, wyraziste barwy. Jednak blondynki o jasnej karnacji powinny się wystrzegać czarnej henny i korzystać raczej z odcieni brązowego oraz szarego.

Rodzaje henny

Henna proszkowa oraz żelowa. Pierwsza z wymienionych wymaga zmieszania specjalnego proszku z wodą utlenioną w odpowiednich proporcjach (dokładne instrukcje zawsze podane są na opakowaniu). Natomiast henna żelowa jest odrobinę wygodniejsza w użyciu i łatwiejsza w przygotowaniu.

comments are closed