GET YOURSELF
REFRESHED

Laserowe wybielanie zębów

Nasz zabieg wybielana zębów składa się z dwóch rzeczy: wybielającego żelu oraz wspomagającej lampy LED. Cały proces odbywa się w trzech sesjach po 20 min każda. W tym czasie nakłada się warstwę żelu na zęby a następnie poddaje się go lampą LED. Już sama substancja po nałożeniu wytwarza odpowiednie związki które usuwają przebarwienia powstałe na zębach w wyniku palenia papierosów lub picia dużo kawy, herbaty, coca-coli oraz innych substancji barwiących zęby. Podczas zabiegu najnowsza lampa renomowanej firmy stomatologicznej C-BRIGHT emituje niebieskie światło zwane ‘’zimnym’’ o długości fali 420-490 nm. Dzięki temu ‘’zimne światło’’ aktywuje żel, dzięki temu zwiększa jego działanie co przekłada się na piorunujący efekt wybielenia naszych zębów w ciągu 1 godziny. Cały zabieg jest jak najbardziej bezpieczny, dzięki temu polecany jest dla każdej osoby, nie posiadających przeciwwskazań.

Przeciwskazania:

  • ciąża, karmienie piersią
  • uczulenie na: wodę utlenioną, orzechy, latex
  • zaburzenie pracy serca
  • nadciśnienie, astma
  • rak skóry
  • gorączka reumatyczna
  • chore, krwawiące dziąsła, duże ubytki w zębach
  • aparat ortodontyczny- zabieg można wykonać 6 miesięcy po zdjęciu aparatu

Przez pierwsze 120 minut po wybielaniu można pić tylko wodę mineralną (bez cytryny). Należy powstrzymać się od jedzenia i picia innych płynów, gdyż żel powoduje poszerzenie porowatej tkanki szkliwa, co może prowadzić do znacznej wrażliwości zębów na czynniki barwiące.
Przez 72 godziny po zabiegu nie można jeść: produktów kolorowych i koloryzujących oraz tłustych np.: czekolady, buraczków, wszystkich zup, ciemnych sosów, wędlin, pasztetów, serów żółtych i topionych, warzyw surowych i gotowanych, owoców (z wyjątkiem bananów).
Nie można także pić: kawy, herbaty, soków, czerwonego wina, piwa jasnego i ciemnego, napojów typu cola.

Przez pierwsze 72 godziny po wybielaniu można jeść: ryż, białe sosy, makarony, ziemniaki, jajka gotowane (ale bez żółtek), kurczak (gotowany lub na parze), ryby (gotowane lub na parze), jogurty naturalne, białe sery, pieczywo, płatki śniadaniowe, banany. Można pić: wodę mineralną (bez cytryny), mleko.

 

comments are closed