Asos Size Guide – Jaki rozmiar powinienem kupić?

Przemysł odzieżowy bardzo się zmienił w ostatnich latach i teraz możemy znaleźć prawie wszystko, co chcesz. Jedynym problemem jest to, że rozmiary ubrań są różne w różnych sklepach. Nie ma jednolitości, jeśli chodzi o rozmiary. Więc, jak można zidentyfikować rozmiar ubrania?

Zanim zaczniemy mówić o rozmiarach, zrozummy, co oznacza termin “rozmiar”. Rozmiary to pomiary odzieży. Jeśli nosisz koszulę i chcesz wiedzieć, jaki jest jej rozmiar, to będziesz musiał zmierzyć klatkę piersiową. Klatka piersiowa to obszar, na którym nosi się koszulę. Pomiar to obwód klatki piersiowej, który jest mierzony w najpełniejszej części klatki piersiowej. Teraz, jeśli nosisz spodnie i chcesz wiedzieć, jaki jest jego rozmiar, to będziesz musiał zmierzyć linię talii. Linia talii to linia tuż poniżej pępka i powyżej bioder.

Teraz omówmy czynniki, które będą określać rozmiar odzieży.

Rozmiar ubrania

To zależy od stylu ubrania. Nie ma stałej reguły dla każdego stylu ubrania. T-shirt może mieć mały dekolt, ale pod względem rozmiaru będzie ogromny. Tak samo jest w przypadku sukienek. Niektóre sukienki mają mały dekolt, a będzie on duży na biodrach. Tak samo jest w przypadku kurtek, a inaczej będzie w przypadku góry. Góra jest najważniejszą częścią kurtki.

Rodzaj tkaniny

Istnieją dwa rodzaje tkanin stosowanych w produkcji odzieży. Są to tkaniny naturalne i syntetyczne. Tkanina naturalna to ta, która wykonana jest z bawełny. Tkanina syntetyczna wykonana jest z nylonu, poliestru i spandexu.

Tkaniny, które są wykonane z włókien naturalnych są oddychające, wygodne i lekkie. Tkanina wykonana z włókien syntetycznych jest bardziej wytrzymała i wygodna.

Tkanina

Tkanina jest również przyczyną różnicy w rozmiarze odzieży. Na przykład, jeśli kupisz top i to jest 100% bawełny, a następnie otrzymasz mały rozmiar. Ale jeśli jest to 100% poliester, wtedy dostaniesz większy rozmiar.

Wnioski:

Tak więc, są to podstawowe informacje na temat rozmiaru odzieży. Te wskazówki pomogą Ci uzyskać idealne dopasowanie do Twoich ubrań.