Jak przyspieszyć poród

Pierwsze dziecko jest zawsze wyjątkowe, a podniecenie matki może być odczuwane przez wszystkich. Jednak nie wszystkie kobiety mogą zostać matkami w drugiej i trzeciej ciąży. Zdarza się, że poród trwa dłużej, a czasem pojawiają się też komplikacje i inne problemy.

Jak wszyscy wiemy, poród jest skomplikowaną procedurą i jeśli nie jesteś do niego przygotowana, to będzie dla Ciebie bardzo trudny. Najważniejszą rzeczą jest to, że należy być przygotowanym do dostawy i jeśli nie jesteś gotowy, to może być bardzo bolesne i niewygodne.

Istnieją różne przyczyny opóźnienia porodu, niektóre z nich to komplikacje medyczne, rozmiar dziecka, wiek matki i wiele innych. Tutaj zamierzam podzielić się z Tobą różnymi sposobami, które pomogą Ci zajść w ciążę i dostarczyć dziecko tak szybko, jak to możliwe.

1. Staraj się przez co najmniej trzy miesiące przed staraniem się o dziecko:

Jest to pierwsza i najważniejsza rzecz, którą powinieneś zrobić. Jeśli nie będziesz uprawiać seksu przez co najmniej trzy miesiące, wtedy nie będzie możliwe, abyś zaszła w ciążę. Są ku temu dwa powody. Jednym z nich jest to, że przygotujesz się do porodu, a drugim to, że sprawi to, że ty i twój partner będziecie bardziej spokojni i zrelaksowani.

2. Nie jedz nic ciężkiego:

Nie jedz nic ciężkiego przez co najmniej jeden miesiąc. Staraj się unikać tłustego jedzenia i śmieciowego jedzenia. Zwiększy to szanse na zajście w ciążę. Unikaj więc smażonych potraw, tłustego jedzenia itp.

3. Pij dużo wody:

Pomoże ci to pozostać nawodnionym, a także pomoże utrzymać głowę dziecka prosto i płasko. Picie dużej ilości wody sprawi również, że poród będzie łatwiejszy.

4. Przyjmuj suplementy kwasu foliowego:

Pomoże Ci to również zachować sprawność i zdrowie.

5. Upewnij się, że nie pójdziesz do szpitala:

Jeśli jesteś w ciąży, to powinnaś jak najszybciej udać się do szpitala.

6. Przyjmuj witaminy:

Witaminy również pomogą Ci zachować sprawność i zdrowie.

Wnioski:

Są różne sposoby na zajście w ciążę i są też różne rzeczy do rozważenia podczas planowania ciąży. Podzieliłam się z Tobą najskuteczniejszymi sposobami na zajście w ciążę i jak najszybsze urodzenie dziecka. Są to więc proste wskazówki dla matek po raz pierwszy.