Top 5 najlepszych porad dotyczących makijażu dla kobiet po 40-tce

Wiadomo, że kobiety w wieku 40 lat są znacznie mniej świadome makijażu. Większość kobiet po 40-tce woli nosić makijaż tylko na specjalne okazje lub na imprezy. Podczas gdy trendy w makijażu zmieniają się z czasem, wskazówki dotyczące makijażu nie, więc ważne jest, aby spojrzeć na niektóre z najlepszych wskazówek dotyczących makijażu dla kobiet w wieku 40 lat.

Naturalne i błyszczące oczy

Kluczem każdego makijażu wygląda jest to, jak go zastosować. Kiedy używasz jasnych kolorów na oczy, wtedy będziesz wyglądać jak klaun. Odpowiedni odcień cienia do powiek i eyelinera zapewni Ci naturalny wygląd. Nałóż matowy kolor i użyj pędzelka, aby pogrubić linię.

Smokey eye

To najtrudniejszy trik w makijażu. Najpierw nałóż tusz i zaaplikuj go na rzęsy. Następnie trzeba będzie go rozmazać i dodać odrobinę koloru. W ten sposób uzyskasz efekt smokey look na swoich oczach.

Urocze kocie oczy

Jest to jedna z najbardziej popularnych porad dotyczących makijażu dla kobiet w wieku 40 lat. Zastosuj ciemny cień do powiek i pokryj go białym eyelinerem. Następnie, trzeba będzie wymieszać go z tuszem do rzęs. Jeśli masz brązowe oczy, to możesz zmieszać brązowy kolor z zielonym.

Świecące usta

Jeśli masz brązowe usta, a następnie można uzyskać świecące wygląd poprzez mieszanie brązowy i różowy kolor. Możesz również zmieszać brązowy i pomarańczowy kolor, aby uzyskać błyszczący wygląd.

Wnioski:

Podsumowując, jeśli masz brązowe oczy i usta są zbyt ciemne, to możesz użyć wyżej wymienionych wskazówek. Są to jedne z najlepszych porad dotyczących makijażu dla kobiet w wieku 40 lat.